0
Your Cart

Tabulka velikostí kompresních punčoch

Zdravotní punčochy jsou léčebnou pomůckou. Správné měření končetiny a určení velikosti punčochy je nezbytné pro účinnou kompresivní léčbu. Velikosti punčoch musejí být podloženy detailní rozměrovou a velikostní tabulkou výrobce.
Kvalitní výrobky mají mnoho velikostí, aby seděly každému typu postavy. Certifikovaní výrobci nabízejí také výrobu pomůcky na míru.

Při určování velikosti kompresivních punčoch či pažních návleků je velmi důležité věnovat pozornost správnému měření. Na správné velikosti totiž závisí správná funkce punčochy či pažního návleku.

Tabulka velikostí

Při určování velikosti věnujte pozornost měření. Závisí na něm správná funkce punčochy.

  1. Měření provádějte po ránu, v průběhu dne se objem končetiny zvětšuje.
  2. Změřte všechny body, které vyžaduje tabulka velikostí. Při volbě velikosti jsou nejdůležitější hodnoty, které mají v tabulce oranžové pozadí.
  3. Ujistěte se, že zde bude punčocha dokonale sedět.
  4. Nesnažte se ulevovat sobě nebo pacientovi volbou větší punčochy než je třeba. Taková punčocha nepomůže.

Zdravotní punčochové zboží se vyrábí v různých délkách a velikostech. Podle oblasti, na kterou mají působit, se v případě dolních končetin rozlišují punčochy:

  • lýtkové
  • polostehenní
  • stehenní
  • punčochové kalhoty

Kromě délky se punčochy rozlišují i podle tlaku, kterým působí. Podle tohoto kritéria se rozlišují kompresivní třídy.

Kompresivní punčochy působí nejvyšším tlakem na oblast hlezna, směrem ke stehnům tlaku ubývá až na přibližně 60 % výchozí hodnoty. Kompresivní punčochy mají vyšší klidový tlak, a proto je vhodnější je na noc odkládat. Pro správný výběr kompresivních punčoch je nutné pečlivě změřit obvody v jednotlivých částech končetin i délkové rozměry.

Jak vybrat velikost kompresivních punčoch?

Lékárna Benu.cz má velmi hezky zpracovaného průvodce jak vybrat správnou velikost kompresivních punčoch značek Lonaris, Maxis, Maxis Relax a Thrombexin.