0
Your Cart

Jak vybrat správnou velikost kondomu?

Správné změření penisu je prvním krokem k úspěšnému výběru kondomu. Použijte pravítko, pásmo nebo kus provázku. Penis vždy měřte ve stavu erekce, protože kondom budete vždy navlékat na ztopořený penis.

  • Pravítko nebo metr přiložte na místo začátku penisu, kde se napojuje na pubickou kost a měřte až po špičku (konec penisu, kde ústí močová trubice). To je délka penisu.
  • Pružný metr nebo provázek omotejte kolem nejširší části penisu v erekci, která je přibližně v polovině penisu. Tak změříte obvod penisu. Pokud měříte obvod provázkem, změřte ovinutou část na pravítku.
  • Více o velikostech penisu se můžete dočíst na samostatné stránce nazvané velikost penisu.

Běžné velikosti kondomů

Dobrý kondom vám bude krásně sedět, nebude vás ani škrtit, ani se svlékat. Kondom byste prakticky neměl ani cítit. Nabídka zboží je široká a určitě najdete kondom i pro vás, ať už máte penis jakýkoliv.

Většina kondomů je delší, než váš penis. To ale nevadí: Kondom se přizpůsobí a dovede se trošičku srolovat na penisu. Vzniklé „záhyby a nerovnosti“ vás ale rušit nebudou. Problém bude, pokud je kondom příliš krátký a nedosáhne až ke kořenu penisu.

Vyberte si kondom u jednotlivých prodejců

Benu.cz – přehled dostupných kondomů

Důležitá je vždy správná šířka, díky které se kondom na penisu udrží. Pokud by byl volný, nedržel by, navíc by mohlo dojít k „protečení“ ejakulátu přes okraj.

Podívejte se na naší tabulku velikosti kondomů.